Rozszerzanie diety – kurs BLW

Dziś w internecie ukazał się kurs BLW on-line autorstwa Asi i Ani z bloga AlaAntkowe. Jeśli nie macie czasu i głowy do tego żeby wgłębić się samodzielnie w temat rozszerzania diety u niemowlaków to może to być dla Was bardzo przydatny materiał. Akurat na tym dziewczyny się znają. A my z Asią znamy się już niemal 10 lat. Zresztą poznaliśmy się na moim pierwszym wyjeździe na mecz Barcelony w marcu 2009 roku. O wyjeździe kiedy indziej, dziś skupmy się na rozszerzaniu diety u dzieci metodą BLW.

Co to jest BLW?

Oryginalnie Baby-led Weaning. Po polsku Bobas Lubi Wybór. Albo Mama Lubi Sprzątać, bo sprzątania jest przy tym sporo. Nie ma posiłku bez zbierania resztek jedzenia z krzesełka, dziecka, podłogi, itd. I właśnie o to w tym chodzi żeby dziecko jadło samodzielnie i samo decydowało co, jak i w jakiej ilości zje. Przy tym warto zaznaczyć, że samodzielnie nie oznacza, że dziecko posiłki spożywa samo. Wręcz przeciwnie. Chodzi o to żeby domownicy jedli razem. Dzieci podpatrują rodziców i przez to same się uczą. Dodatkowo dzieci jedzą to samo co rodzice.

A raczej rodzice jedzą to samo co dzieci. I to jest podstawowy minus z punktu widzenia typowego mężczyzny, który lubi czasem zjeść karkóweczkę z grilla, albo fast fooda. Tutaj możecie liczyć na takie rarytasy jak np. chrupiące burgery rybne, czy sałatka z buraka. Drugim minusem jest konieczność posiadania oceanu cierpliwości. W końcu dziecko je samodzielnie i w swoim tempie. A to oznacza, że je „bardzo widowiskowo”(taki eufemizm), raczej powoli i polowa jedzenia i tak zostaje na talerzu (lub obok). No, ale jakoś trzeba się uczyć.

A o tym jak pomagać dziecku w nauce dowiecie się z kursu, o którym wspominałem. 7 lekcji, ponad 80 minut nagrań, ponad 15 dodatkowych materiałów i ściągawek, a na dokładkę coś co każdy rodzić – nawet Tata po godzinach – znać powinien: profesjonalny kurs pomocy medycznej dla niemowlaków.

Więcej o kursie BLW znajdziecie na dedykowanej stronie.

Jak twierdzą dziewczyny z AlaAntkowe „BLW to przecież nie tylko rozszerzanie diety dziecku, ale również niejednokrotnie zmiany żywieniowe w życiu dorosłych”. Życzę Wam więc cierpliwości, zaspokojenia wysublimowanego smaku i zmian tylko na lepsze;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.